CODZIENNIE zajęcia online dla wszystkich dzieci:)

Zapraszamy na nasze fb:)

Przedszkole ul.Ryska i ul.Sosabowskiego https://www.facebook.com/Niepubliczne-przedszkole-Nasze-Szkraby-Białystok-1449219138729234/

Przedszkole ul.Łąkowa https://www.facebook.com/Przedszkole-Nasze-Szkraby-ulŁąkowa-1Towarowa-2007824586138000/

Przedszkole ul.Błękitna https://www.facebook.com/naszeszkrabyII/

Żłobek ul.Ryska https://www.facebook.com/Szkrabiki-w-żłobku-Nasze-szkraby-109478593837976/?modal=admin_todo_tour

Zapraszamy do zajęć online, zarówno naszych wychowanków jak i dzieci ,które nie mają nauki online, wstecz jak i na bieżąco przeprowadzamy codziennie kilkanaście zajęć dla wszystkich dzieci.

Nasze Szkraby to przedszkole niepubliczne, stawiające na rozwój dziecka, oferujące ogromny pakiet zajeć dodatkowych,jednocześnie od 3 lat utrzymując czesne w wysokości 250 zł miesięcznie.

Działamy od września 2015 roku.

Nasze placówki mieszczą się przy ulicy Łąkowej 1,Błękitnej 1 Sosabowskiego 5 i Ryskiej 3.

 Przedszkola NASZE SZKRABY powstały z miłości do dzieci i pasji tworzenia dla nich bezpiecznego, rozwijającego ich umiejętności miejsca, do którego z uśmiechem i radością będą przychodzić.  To właśnie Dzieci są dla nas najważniejsze!

Nasze Przedszkola zapewniają rozwój  w przyjaznym otoczeniu, gdzie mogą połączyć radosną zabawę z nauką, mogą odkrywać i poznawać świat.

Stworzyliśmy kameralne i przytulne miejsca, w których kładziemy nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych przedszkolaków.Dzieci przebywają w przestronnych, kolorowych i bogato wyposażonych salach zabaw.

Przedszkola położone są w bardzo atrakcyjnych i przyjaznych środowiskach. Otoczone zadbanym dobrze zagospodarowanym terenem i placem zabaw. Mieścimy się w Białymstoku w  czterech lokalizacjach : przy ulicy Łąkowej, Ryskiej, Błękitnej i Sosabowskiego.

 

Kadra przedszkolna to wykwalifikowani nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym, pełni optymizmu, kreatywności, odpowiedzialności oraz indywidualnego podejścia do każdego dziecka.Nauczycielki stosują sprawdzone i kreatywne metody pracy. Pomagamy w rozpoznaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej. Zapewniamy zajęcia z Logopedą , Psychologiem oraz nauczycielem terapeutą.

W przedszkolu realizujemy zadania wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

 

W czasie pobytu dziecka w placówce zapewniamy:

  • gimnastykę mózgu - ćwiczenia kinezjologii edukacyjnej,
  • zajęcia manualno–plastyczne,
  • zajęcia muzyczno-rytmiczne,
  • język angielski
  • gimnastykę ogólnorozwojową
  • sensoplastykę
  • zajęcia piłkarskie
  • zumba
  • zabawy z chustą animacyjną
  • zajęcia kulinarne
  • świętowanie ważnych dat naszych Maluchów

 

Mamy bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych wykraczających poza obowiązujące ramy programowe: robotyka, basen, balet, dogoterapa.

Oferujemy ponadto mnóstwo uroczystości i zabaw przedszkolnych , wycieczki, przedstawienia teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów na terenie przedszkola , wyjazdy do Teatru Lalek, do kina, współpraca z pracownikami: m.in. Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Nadleśnictw, ekologami.

Naszym głównym założeniem wychowawczo-dydaktycznym jest osiągnięcie przez każde dziecko dojrzałości szkolnej we wszystkich jej aspektach.

 

Wielkim osiągnięciem Naszych Szkrabów jest  wygrana w 2017r. w konkursie „PRZEDSZKOLE ROKU” zajęliśmy I miejsce oraz w 2019r. w konkursie „ PRZEDSZKOLE NA MEDAL”. Otrzymaliśmy I miejsce w Białymstoku i II w województwie.

 

NASZE SZKRABY to miejsce, w którym szczególną uwagę przywiązujemy do dbania o wzajemny szacunek, tolerancję oraz poszanowanie indywidualnych uczuć każdego Dziecka, sprzyjające powstaniu dobrych nawyków i poczuciu własnej wartości. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne miejsce– drugi domu, gdzie najwyższą wartością jest Dziecko i jego rozwój.

Zapraszamy serdecznie !

Dyrekcja NASZE SZKRABY

 

Read More

Zespół wspierający – specjaliści przedszkola.

Drodzy rodzice, w tej trudnej sytuacji zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem wspierającym, nawet jeśli potrzebują Państwo tylko się  "wygadać".

Psycholog- Ewa Turczyńska 

 
Logopeda Karolina Wojciechowska
 
Logopeda Sylwia Dąbrowska 
 
 Terapeuta Pedagogiczny- Joanna Świrydowicz
 
 

Jak rozmawiać i jak wesprzeć dzieci w czasie epidemii.

 

Obecnie każdego dnia dociera do nas wiele nowych informacji dotyczących koronawirusa. Nie ulega wątpliwości że styl naszego funkcjonowania zmieniła się zupełnie. Dzieci też to widzą
i odczuwają na swój własny sposób. Powinniśmy zadbać o siebie, być uważni, dać dziecku czas
na oswojenie się z sytuacją.

Oczywiście ten czas jest trudny dla wszystkich. Dzieci stale nas obserwują, są niezwykle wrażliwe na nasze stany emocjonalne, nasze reakcje. Często dzieje się tak, że  mamy takie przekonanie że jeśli my odczuwamy jakieś silne emocje to nasze dziecko będzie czuło to samo
w danej sytuacji. A tak być nie musi, dlatego najpierw należałoby się przyjrzeć, co w tej sytuacji przeżywa dziecko.

Może być mu trudno nazwać co czuje. Mogą się pojawić złość, lęk, strach. Dzieci tęsknią za przedszkolem. Nagle Panie widzą tylko na ekranie. Dlatego ważne jest nasze wsparcie. Na początek możemy porozmawiać z dzieckiem jak to jest w ogóle odczuwać daną emocję. W jakiej sytuacji może się ona pojawić. Jako wstęp tego co się aktualnie dzieje. Przydatne mogą być nasze zdjęcia lub różne bajki o emocjach dostępne w internecie.  

Naturalne jest, że my sami czujemy strach, niepokój.  Mamy prawo powiedzieć dziecku, 

że rozumiemy co czują, że nam też jest trudno ale to że teraz jesteśmy razem w domu zapewni nam bezpieczeństwo. Potraktujmy to jako niepowtarzalny czas do bycia razem. Często w  rodzicach tkwi przekonanie, że muszą być gotowi do zaopiekowania się sprawami natychmiast. Nie bójmy się pokazać naszym dzieciom, że też potrzebujemy się zastanowić, że nie znamy na wszystko odpowiedzi. Ale jesteśmy  z nimi i będziemy się starać razem zmierzyć z trudną sytuacją. 

Dzieci czują się bezpiecznie gdy mają rutynę. Wiedzą co je czeka, w taki sposób minimalizujemy lęk u dzieci. Ważne jest by stworzyć u dzieci świadomość kiedy jest czas na zabawę a kiedy na naukę. Istotne jest by ograniczyć dostęp dzieci do wiadomości dotyczących koronawirusa ( zachorowań, zgonów). Oczywiście dzieci powinny być świadome jakie środki ostrożności muszą stosować.

W tym czasie skupmy się na stworzeniu równowagi pomiędzy rozmową o naszych emocjach a znajdowaniem rozrywki. Możemy wspólnie gotować, grać w gry, przeglądać zdjęcia. Najważniejsze jest być razem.

 

 

Read More
TOP