Przedszkole Sosabowskiego (własny plac zabaw).

Nasze Szkraby to przedszkole niepubliczne, stawiające na rozwój dziecka, oferujące ogromny pakiet zajeć dodatkowych.Działamy od września 2015 roku.

Nasze placówki mieszczą się przy ulicy Łąkowej 1,Błękitnej 1 Sosabowskiego 5 i Ryskiej 3.

 Przedszkola NASZE SZKRABY powstały z miłości do dzieci i pasji tworzenia dla nich bezpiecznego, rozwijającego ich umiejętności miejsca, do którego z uśmiechem i radością będą przychodzić.  To właśnie Dzieci są dla nas najważniejsze!

Nasze Przedszkola zapewniają rozwój  w przyjaznym otoczeniu, gdzie mogą połączyć radosną zabawę z nauką, mogą odkrywać i poznawać świat.

Stworzyliśmy kameralne i przytulne miejsca, w których kładziemy nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo naszych przedszkolaków.Dzieci przebywają w przestronnych, kolorowych i bogato wyposażonych salach zabaw.

Przedszkola położone są w bardzo atrakcyjnych i przyjaznych środowiskach. Otoczone zadbanym dobrze zagospodarowanym terenem i placem zabaw. Mieścimy się w Białymstoku w  czterech lokalizacjach : przy ulicy Łąkowej, Ryskiej, Błękitnej i Sosabowskiego.

Kadra przedszkolna to wykwalifikowani nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym, pełni optymizmu, kreatywności, odpowiedzialności oraz indywidualnego podejścia do każdego dziecka.Nauczycielki stosują sprawdzone i kreatywne metody pracy. Pomagamy w rozpoznaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej. Zapewniamy zajęcia z Logopedą , Psychologiem oraz nauczycielem terapeutą.

W przedszkolu realizujemy zadania wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.W czasie pobytu dziecka w placówce zapewniamy:

 • gimnastykę mózgu – ćwiczenia kinezjologii edukacyjnej,
 • zajęcia manualno–plastyczne,
 • zajęcia muzyczno-rytmiczne,
 • język angielski
 • gimnastykę ogólnorozwojową
 • sensoplastykę
 • zajęcia piłkarskie
 • zumba
 • zabawy z chustą animacyjną
 • zajęcia kulinarne
 • świętowanie ważnych dat naszych Maluchów
 • Mamy bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych wykraczających poza obowiązujące ramy programowe: robotyka, basen, balet, dogoterapa.

Oferujemy ponadto mnóstwo uroczystości i zabaw przedszkolnych , wycieczki, przedstawienia teatralne w wykonaniu profesjonalnych aktorów na terenie przedszkola , wyjazdy do Teatru Lalek, do kina, współpraca z pracownikami: m.in. Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Nadleśnictw, ekologami.

Naszym głównym założeniem wychowawczo-dydaktycznym jest osiągnięcie przez każde dziecko dojrzałości szkolnej we wszystkich jej aspektach.

Wielkim osiągnięciem Naszych Szkrabów jest  wygrana w 2017r. w konkursie „PRZEDSZKOLE ROKU” zajęliśmy I miejsce oraz w 2019r. w konkursie „ PRZEDSZKOLE NA MEDAL”. Otrzymaliśmy I miejsce w Białymstoku i II w województwie.

NASZE SZKRABY to miejsce, w którym szczególną uwagę przywiązujemy do dbania o wzajemny szacunek, tolerancję oraz poszanowanie indywidualnych uczuć każdego Dziecka, sprzyjające powstaniu dobrych nawyków i poczuciu własnej wartości. Stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne miejsce– drugi domu, gdzie najwyższą wartością jest Dziecko i jego rozwój.

Zapraszamy serdecznie !

Dyrekcja NASZE SZKRABY