Plan dnia – Niepubliczny Żłobek Nasze Szkraby

6.30-8.30 – Witamy nasze Dzieci. Schodzenie się Dzieci do Żłobka. Zabawy dowolne w kącikach  zabaw.
Zabawy organizowane przez opiekunkę. Oglądanie książeczek, słuchanie muzyki, piosenek dla dzieci.

8.30-9.00 – Zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce. Czynności porządkowe i higieniczne. Przygotowanie do śniadania.

9:00-9.20 – Śniadanie. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego i kulturalnego spożywania posiłku oraz zachowania przy stole. Czynności higieniczne po posiłku.

9.30-10.45 –  Zajęcia i zabawy organizowane przez opiekunów (w tym zajęcia i zabawy edukacyjne związane z tematem tygodnia). Zajęcia rytmiczne, umuzykalniające, plastyczne, teatralne, rozwijające myślenie. Indywidualna praca z dzieckiem. Czynności porządkowe i higieniczne. Spacer, obserwacje przyrodnicze, zajęcia w terenie.

10.30-11.00 – Zupa. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego i kulturalnego spożywania posiłku oraz zachowania przy stole. Czynności higieniczne  po posiłku.

11.00-13.30 – Leżakowanie. Odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej, kołysankach. Słuchanie bajek czytanych przez opiekunkę lub odtwarzanych dla Dzieci, które nie śpią.

13.30-14.00 – (czas podania obiadu dostosowany do długości drzemki dzieci). Czynności higieniczne i porządkowe przed obiadem. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego
i kulturalnego spożywania posiłku oraz zachowania przy stole.

14.00-15.15 – Zabawy dowolne lub organizowane przez opiekunkę w sali. Słuchanie bajek, wierszyków, oglądanie książeczek. Zajęcia ruchowe, tańce,  pląsy.

15.15-16.00 – Podwieczorek. Czynności porządkowe i higieniczne. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego i kulturalnego  spożywania posiłku oraz zachowania przy stole.

16.00-17.30 – Zabawy dowolne lub organizowane przez opiekunkę. Indywidualna praca z dzieckiem. Rozmowy z rodzicami. Pożegnanie Dzieci i rozchodzenie się do domów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP